Ian Ritchie Konferansı - Nörobilim ve MimarlıkTüm Etkinlikler

Ian Ritchie, 9 Mart 2018'de Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Yıldız Kampüsü Oditoryumu'na konuk oldu. Mimarlık Bölümümüz ev sahipliğinde gerçekleşen konferansta Ian Ritchie, inşa ettiği yapıları, mimarlık ve nörobilim ve The Sainsbury Wellcome Centre - Nörobilim Araştırma Enstitüsü binası üzerine paylaşımlarda bulunmuştur.
 
 
University College London'da, 2015 yılında tamamlanan The Sainsbury Wellcome Centre, nörobilim üzerine bir araştırma enstitüsüdür.  Bu araştırma merkezi, içinde yaşadığımız ve çalıştığımız mekanların ruh halimizi ve davranışlarımızı nasıl etkilediği hakkında bilgi edinebilmek için tasarlanan ilk binalardan biridir.
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin konuğu Ian Ritchie, nörobilim araştırmaları ile ışık ve mekanın doğası konularının yanında, üst düzey bir bilim insanı tarafından "çalışmak için şok edici derecede iyi bir bina" olarak nitelendirilen bu projenin nasıl ortaya çıktığını anlatacak.
 
Ian Ritchie Architects, araştırma - geliştirme ve inovasyon yönü ile bilinmektedir ve mimari geometri, mühendislik ve malzeme teknikleri üzerine otuzdan fazla ilke imza atmıştır.
 
Kaynak: http://www.arkitera.com/etkinlik/4821/ian-ritchienin-anlatimi-ile-the-sainsbury-wellcome-centre